Wayfarer 247CF #233M




Wayfarer 247CF #233M
Sale Price:$595.00 Original Price:$695.00
Matte finish carbon fiber show side, Aphotic titanium lock side, Fedokume clip, bronze anodized accents, Mouflon blade.
sale
Specifications
| Model | Wayfarer 247CF |
| Blade shape | Mouflon |
| Blade steel | CPM S90V |
| Blade length | 3.5" |
| Overall length | 8.125" |
| Closed length | 4.75" |
| Weight | 4.5oz |
| Handle | Ti 6Al-4V, carbon fiber |
| Pivots/screws | Ti 6Al-4V |
| Backbar | Ti 6Al-4V |
| Pocket clip | Fedokume |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with hard shell zipper case, certificate of authenticity, lifetime warranty, and pivot tool
3️⃣ Lifetime warranty with free sharpening and spa treatments; upgrade program