Busker #713S




Busker #713S
Sale Price:$545.00 Original Price:$645.00
Fatcarbon dark matter show side, timascus inlay, zirblast titanium lock side/clip, blue anodized accents, and a Semper blade in satin Magnacut.
sale
Specifications
| Model: | Busker CF |
| Blade shape | Semper |
| Blade length | 2.5" |
| Blade steel | CPM Magnacut |
| Blade thickness | 0.140" |
| Overall length | 5.875" |
| Closed length | 3.375" |
| Weight | 2.95oz |
| Handle | Ti 6AL-4V, marbled carbon fiber |
| Backspacer | Ti 6AL-4V |
| Pocket clip | Ti 6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti 6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades