Wayfarer 247 #599H




Wayfarer 247 #599H
$695.00
Faux bolster, molten carving, brurple ano, hole pattern.
Specifications
| Model | Wayfarer 247 |
| Blade shape | Harpoon |
| Blade steel | M390 |
| Blade length | 3.5" |
| Overall length | 8.125" |
| Closed length | 4.75" |
| Weight | 4.95oz |
| Handle | Ti 6Al-4V |
| Pivots/screws | Ti 6Al-4V |
| Backbar | Ti 6Al-4V |
| Pocket clip | Ti 6Al-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, lifetime warranty, and pivot tool
3️⃣ Lifetime warranty with free sharpening and spa treatments; upgrade program