WSBL #086F




WSBL #086F
Sale Price:$945.00 Original Price:$1,095.00
Zirblast finish bolsters, mammoth tooth scales, Black Timascus clip, matte green anodized accents.
sale
Specifications
| Model: | Whippersnapper bolsterlock |
| Blade shape | Wharnfoot |
| Blade length | 2.75" |
| Blade steel | CPM 20CV |
| Overall length | 6.875" |
| Closed (with flipper tab) | 4.250" |
| Bolsters/frame | Ti-6AL-4V |
| Scales: | Mammoth tooth |
| Backspacer | Ti-6AL-4V |
| Pocket clip | Black Timascus |
| Hardware/pivots | Ti-6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades