WSBL #098F




WSBL #098F
Sale Price:$695.00 Original Price:$795.00
Zirblast finish bolsters/clip, satin finish hardware and titanium standoffs, scale material is by voodoo composites.
sale
Specifications
| Model | Whippersnapper bolsterlock |
| Blade shape | Wharnfoot |
| Blade grind | Hollow, compound |
| Blade length | 2.75" |
| Blade steel | CPM 20CV |
| Overall length | 6.875" |
| Closed (with flipper tab) | 4.250" |
| Bolsters/frame | Ti-6AL-4V |
| Scales: | Voodoo Composites |
| Backspacer | Ti-6AL-4V |
| Pocket clip | Ti-6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti-6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades