Busker #193G




Busker #193G
Sale Price:$745.00 Original Price:$845.00
“Space Trash” style carving all around, Antique Entropic finish, cast bronze inlays, Gusto blade in M390.
Sold
Specifications
| Model: | Busker |
| Blade shape | Gusto |
| Blade length | 2.5" |
| Blade steel | M390 |
| Blade thickness | 0.140" |
| Overall length | 5.875" |
| Closed length | 3.375" |
| Weight | 2.95oz |
| Handle | Ti 6AL-4V |
| Backspacer | Ti 6AL-4V |
| Pocket clip | Ti 6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti 6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades