Busker #711S




Busker #711S
Sale Price:$595.00 Original Price:$695.00
Geometric carving, blue stonewash finish, Magnacut blade.
sale
Specifications
| Model: | Busker |
| Blade shape | Largo |
| Blade length | 2.5" |
| Blade steel | CPM Magnacut |
| Blade thickness | 0.140" |
| Overall length | 5.875" |
| Closed length | 3.375" |
| Weight | 2.95oz |
| Handle | Ti 6AL-4V |
| Backspacer | Ti 6AL-4V |
| Pocket clip | Ti 6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti 6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades