Wayfarer 247 #204W




Wayfarer 247 #204W
Sale Price:$745.00 Original Price:$845.00
Antique Entropic finish with shipwreck/forced patina copper inlay and clip.
sale
Specifications
| Model | Wayfarer 247 |
| Blade shape | Wharning |
| Blade steel | CPM S90V |
| Blade length | 3.5" |
| Overall length | 8.125" |
| Closed length | 4.75" |
| Weight | 4.95oz |
| Handle | Ti 6Al-4V |
| Pivots/screws | Ti 6Al-4V |
| Backbar | Ti 6Al-4V |
| Pocket clip | Copper |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, lifetime warranty, and pivot tool
3️⃣ Lifetime warranty with free sharpening and spa treatments; upgrade program