WSBL #082F




WSBL #082F
Sale Price:$895.00 Original Price:$995.00
Dark blast titanium bolsters/clip, Black Timascus scales, blue anodized hardware, filework on the backspacer.
sale
Specifications
| Model: | Whippersnapper bolsterlock |
| Blade shape | Wharnfoot |
| Blade length | 2.75" |
| Blade steel | CPM 20CV |
| Overall length | 6.875" |
| Closed (with flipper tab) | 4.250" |
| Bolsters/frame | Ti-6AL-4V |
| Scales: | Black Timascus |
| Backspacer | Ti-6AL-4V |
| Pocket clip | Ti-6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti-6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades