Wayfarer Compact #467







Wayfarer Compact #467
Sale Price:$1,245.00 Original Price:$1,395.00
High polish titanium all around, mammoth tooth scales, compound hollow grind by Mike Irie, mirror finish CTS-XHP.
sale
Specifications
| Model | Wayfarer Compact |
| Blade shape | Drop point |
| Blade length | 3.5" |
| Blade steel | CTS-XHP (mirror w/ satin flats) |
| Blade grind | Hollow, Compound (Mike Irie) |
| Overall length | 8.5" |
| Closed length | 4.75" |
| Liners | Ti-6AL-4V |
| Scales | Mammoth tooth |
| Backspacer | Ti-6AL-4V |
| Pocket clip | Ti-6AL-4V |
| Hardware | Ti-6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty