WSBL #095F




WSBL #095F
Sale Price:$845.00 Original Price:$945.00
Zirblast finish all around, filework on the backspacer, Desert Ironwood scales.
Sold
Specifications
| Model: | Whippersnapper bolsterlock |
| Blade shape | Wharnfoot |
| Blade length | 2.75" |
| Blade steel | CPM 20CV |
| Overall length | 6.875" |
| Closed (with flipper tab) | 4.250" |
| Bolsters/frame | Ti-6AL-4V |
| Scales: | Desert Ironwood |
| Backspacer | Ti-6AL-4V |
| Pocket clip | Ti-6AL-4V |
| Hardware/pivots | Ti-6AL-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, and lifetime warranty
3️⃣ You can also send it in for sharpening, spa treatments, and upgrades