Soloist #276A




Soloist #276A
Sale Price:$745.00 Original Price:$845.00
Light rocks sculpting all around, stonewash finish with matte green anodized accents, mammoth tooth inlay.
sale
Specifications
| Model | Soloist |
| Blade shape | Agent |
| Blade steel | M390 |
| Blade length | 4.0" |
| Overall length | 9.75" |
| Closed length | 5.5"" |
| Weight | 6.0oz |
| Bolsters/frame | Ti 6Al-4V |
| Scales | Ti 6Al-4V |
| Pivots/screws | Ti 6Al-4V |
| Backbar | Ti 6Al-4V |
| Pocket clip | Ti 6Al-4V |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with pivot adjustment tool, lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity
3️⃣ Lifetime warranty with free sharpening and spa treatments; upgrade program