Wayfarer #213C
Wayfarer #213C
Sale Price:$645.00 Original Price:$745.00
Scalloped handle, zirblast finish, Aphotic accents, Zirconium clip.
sale
Specifications
| Model | Wayfarer 247 |
| Blade shape | Cutlass |
| Blade steel | CPM S90V |
| Blade length | 3.5" |
| Overall length | 8.125" |
| Closed length | 4.75" |
| Weight | 4.95oz |
| Handle | Ti 6Al-4V |
| Pivots/screws | Ti 6Al-4V |
| Backbar | Ti 6Al-4V |
| Pocket clip | Zirconium |
1️⃣ Free UPS 2nd Day Air shipping included
2️⃣ Comes with lanyard bead, hard shell zipper case, certificate of authenticity, lifetime warranty, and pivot tool
3️⃣ Lifetime warranty with free sharpening and spa treatments; upgrade program
